KONST / Ramar / Ram 11482029
*
nr 1148 2029
Ram
Bladguld, omkring 1900,34x28
Kondition: slitage, skador
Utrop:
400 kr
Såld:
500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 4 december 2017
kl 18:50:53
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
29/11 13:08:42
1
150 kr
29/11 21:44:53
2
250 kr
29/11 22:01:59
3
450 kr
30/11 06:12:46
1
350 kr
30/11 06:12:46
3
400 kr (Budbetjänt)
3/12 12:37:11
4
Vinnande bud
4/12 17:55:17
4
justering av budtak
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bladguld ram ramar
-
6665 Akrylmålning
Ann Makander (f. 1954), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 20:08
-
6536 Blyerts
Maria Röhl (1801-1875), Signerad, daterad 11/1 183..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 18:57
-
6613 Bojaner
2 st, Kina. Höjd: 15-19 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 20:19
-
6436 Etsning
Louis Legrand (1863-1951), "Les Mioches", oramat l..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 19:33
-
6506 Färglitografi
Erik Höglund (1932-1998), Sverige. Komposition, or..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 18:29
-
6682 Färglitografi
Gösta Werner (1909-1989), Sverige. Signerad, numre..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 18:41
*
Ram
Kondition: slitage, skador
Läs om budbetjänten
nr 1148 2029
Ram
Bladguld, omkring 1900,34x28
Kondition: slitage, skador
| Utrop: | 400 kr |
|---|---|
| Såld: | 500 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 4 december 2017 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 29/11 13:08:42 | 1 | 150 kr |
| 29/11 21:44:53 | 2 | 250 kr |
| 29/11 22:01:59 | 3 | 450 kr |
| 30/11 06:12:46 | 1 | 350 kr |
| 30/11 06:12:46 | 3 | 400 kr (Budbetjänt) |
| 3/12 12:37:11 | 4 | Vinnande bud |
| 4/12 17:55:17 | 4 | justering av budtak |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bladguld ram ramar
-
6665 Akrylmålning
Ann Makander (f. 1954), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 20:08 -
6536 Blyerts
Maria Röhl (1801-1875), Signerad, daterad 11/1 183..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 18:57 -
6613 Bojaner
2 st, Kina. Höjd: 15-19 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 20:19
-
6436 Etsning
Louis Legrand (1863-1951), "Les Mioches", oramat l..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 19:33 -
6506 Färglitografi
Erik Höglund (1932-1998), Sverige. Komposition, or..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 18:29 -
6682 Färglitografi
Gösta Werner (1909-1989), Sverige. Signerad, numre..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 18:41



